52. Kongres SKS Dolní Morava

Hotel VISTA,

nacházející se v kouzelném prostředí Jeseníků, hostil ve dnech 24. – 26. 5. 2017  účastníky  52. Kongresu Sdružení komunálních služeb.

Setkání představitelů Technických služeb se konalo pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického a předsedy Sdružení místních samospráv  JUDr. Stanislava Polčáka. Kongres pozdravili a  poctili svou  návštěvou starosta hostující obce Dolní Morava Ing. arch.Novák, starostka blízkého města Králíky  Jana Ponocná   a starosta obce  Rapotín  Ing. Pavel Žerníček, jinak také člen Rady SMS ČR.  Partnerské  Sdružení SRVO zastupoval její předseda Ing. Jiří Skála a slovenské ZOVP předseda  Mgr. Peter Kuba.

Poděkování patří generálnímu partnerovi f. Blachere – Illumation.cz a partnerům firmám HAITECO s.r.o.ASSECO Solutions s.r.o.Kiss a.s. , Moram s.r.o. a Zebra Group s.r.o. , s jejichž přispěním se naše setkání konalo.

Program byl tentokrát rozdělen  na středeční odbornou část , tj. Work shop  o odpadech pro členy SKS, čtvrteční jednání členské schůze  a odpolední prezentaci 45 vystavovatelů  v interiéru hotelu i venkovních expozicích . V rámci programu členské schůze byla oceněna naše kolegyně Ing. Lea Tomková za dlouholetou práci v Radě SKS a ocenění  za 3. místo v soutěži o společenskou odpovědnost ,,Podnikáme odpovědně,,  , v kategorii malý a střední podnik převzal  za TS Tábor jednatel  Michal Polanecký.  S diskuzní tematikou i nově nastaveným  časovým  programem 52. Kongresu SKS se pozitivně ztotožnila naprostá většina účastníků.

Mediální podpory akce se standardně  ujmulo partnerské  vydavatelství  Profipress s časopisy o komunální tematice a nově jsme navázali spolupráci s Českým rozhlasem Pardubice, který připravil živé vstupy do vysílání s představiteli SKS a partnery 52. Kongresu .

Po takto náročném programu jsme si jistě zasloužili  relax na  společenském  večeru  s  country hudbou ,,Karlováci,,  a také  páteční výšlap na SkyWalk  /Stezku v oblacích/.  Předchozí  nevlídné počasí se naštěstí umoudřilo , páteční obloha se  rozjasnila a z výšky 1116 m.n.m. se jevil  masiv Králického Sněžníku  a jeho okolí  jako na dlani. Tento zážitek jen umocnil celkový příjemný pocit z další úspěšné akce Sdružení komunálních služeb.