57. Kongres v Třeboni

Při vzpomínce výročí událostí r.1989 se konal ve dnech 6.- 8.11.201957 Kongres Sdružení komunálních služeb. Zázemí nám tentokrát poskytnul ve vnitřních i venkovních plochách lázeňský hotel AURORA Třeboň.

Našemu setkání poskytnula záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a starosta města Třeboň PaedDr. Jan Váňa. Návštěvou nás poctili a přítomné účastníky pozdravili senátoři Ing. Tomáš Jirsa, JUDr.Ladislav Faktor, starosta Českých Velenic Ing. Jaromír Slíva a také náš bývalý kolega a emeritní ředitel Správy města Sezimovo Ústí Jaroslav Kupsa, nyní krajský zastupitel.

Poděkování za podporu kongresu náleží našim sponzorům, kterými byli GS – firma Moram Hodonín a sponzoři – firma ITTEC s.r.o. Praha a AT- Bryss s.r.o. Velký Týnec.  Mimo ně představilo své produkty dalších 51 vystavovatelů.

Vlastní program 57. Kongresu SKS začal tradičně středečním Workshopem tentokrát na téma: „Nový zákon o odpadech – příležitost nebo hrozba?“ s přednášejícím lektorem panem Richardem Blahutem.

V rámci čtvrtečního jednacího dne, Valné hromady SKS, jsme dopoledne projednali a schválili nové stanovy SKS a v odpoledních hodinách dostali příležitost všichni vystavovatelé k prezentaci svých exponátů.

Příjemný dojem následného společenského večera, s hudebním programem Show Bandu Pavla Březiny, umocnila beseda se sportovním rybářem Jakubem Vágnerem a jeho přitažlivý přednes zážitků z cest. V rámci zpestření večerního programu nás také udivoval svým kreslířským uměním karikaturista p. Dlabal, který postupně ztvárnil podobizny většiny účastníků.

Na páteční rozloučení jsme připravili pro členskou základnu SKS tematickou ukázku výlovu rybníka Dvořiště, kde byli mimo jiné pasováni do Cechu rybářského prezidenti SKS, ZOVP a SRVO. Více foto naleznete v galerii.

Ing. Matucha Josef

Asistent předsedy SKS