Celoslovenský snem 2018, Terchová

Naše partnerská organizace Združenie organizácií verejných prác Slovenskej republiky (ZOVP SR), uspořádala svůj jarní seminář v kraji Jánošíka v Terchové. Místem konání akce se stal hotel BOBOTY a přilehlé volné výstavní plochy. Generální partner kongresu firma Redox i ostatní vystavovatelé vytvořili souhrnný přehled komunální techniky, včetně ukázek svahových sekaček na přilehlých svazích. Na vlastním jednání členské základny ZOVP, kromě předvolebních témat a problematiky nedostatku pracovníků v TS, rezonovala otázka na Slovensku připravovaného a u nás už před roky schváleného, tzv. chodníkového zákona. Na jednání předsednictva ZOVP před kongresem, na které mne kolegové pozvali, jsem se podělil o svoje zkušenosti s realizací tohoto zákona u nás. Seminář tradičně uzavřel společenský večer pro účastníky setkání a oblíbená tombola.

Ing. Matucha Josef

Asistent předsedy SKS