63. Konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení

Konference SRVO se konala ve dnech 25.- 27.9.2024 v hotelu na Seči. Této konference se zúčastnilo i několik členů našeho sdružení.

Generálním partnerem akce byl člen SKS ČR SM Pardubice, které reprezentovala místopředsedkyně představenstva společnosti Mgr. Klára Sýkorová. Pronesla projev, ve kterém zazněla nejen úzká spolupráce mezi SRVO a TS Pardubice, ale také spolupráce našich SKS ČR a SRVO. Zmínila též důležité odborné informace v oblasti veřejného osvětlení pro technické služby našich členů. Za partnerskou organizaci SKS ČR pronesl zdravici k účastníkům konference Daniel Javůrek-člen sekce veřejného osvětlení SKS ČR.

V odborném programu zazněla informace o tom, že z Fondu obnovy VO jsou již dotace vyčerpány. Další dotační titul na VO bude spuštěn v červenci roku 2025 s možností čerpání dotace z Modernizačního fondu. Důležité je, že podmínkou dotace bude nově povinná spoluúčast.

Náročný celodenní program byl ukončen v pozdních odpoledních hodinách. Večer na účastníky čekal slavnostní program s večeří. Poslední den konference si účastníci mohli prohlédnout Pardubické závodiště.

Daniel Javůrek

Vedoucí sekce VO SKS ČR