Corrigendum – Návrh Nařízení Evropského parlamentu a Rady o obalech a obalových odpadech, o změně nařízení (EU) 2019/1020 a směrnice (EU) 2019/904 a o zrušení směrnice 94/62/ES – podnět k respektování platných výjimek členských států

SKS se připojilo podporou podnětu, aby členské státy měly ve schvalované legislativě zaručené již vyjednané legislativní cíle, které byly dříve dohodnuty s Evropskou komisí v rámci definovaných výjimek ke směrnici o obalech. Tyto výjimky mají státy zakotveny ve svých legislativách, stejně jako ČR.

Tento podnět podpořili další svazy České republiky:

Svaz měst a obcí České republiky, Sdružení místních samospráv České republiky,  Hospodářská komora České republiky,  Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky,  Svaz obchodu a cestovního ruchu, Unie zaměstnavatelských svazů České republiky , Česká asociace odpadového hospodářství,  Spolek veřejně prospěšných služeb ,  Česká asociace oběhového hospodářství.