Rubriky
Nezařazené

Co vaše město potřebuje? Zúčastněte se průzkumu Evropské městské iniciativy a přispějte k udržitelnému rozvoji evropských měst

Evropská městská iniciativa (EUI) zahájila průzkum, který shromažďuje důležité poznatky od odborníků z městské praxe a politiků v celé Evropě. Cílem je identifikovat klíčové trendy, výzvy, nedostatky ve znalostech a potřeby podpory v oblasti udržitelného rozvoje evropských měst. Odpovědi můžete posílat do 12. července.

Zastupujete městský úřad nebo jiný orgán státní správy? Jste odborník na městský rozvoj nebo výzkumník v této oblasti? Zapojte se do krátkého online průzkumu a sdílejte výzvy a priority, kterým čelíte ve svých městech. Výhledový průzkum, který bude EUI provádět každé dva roky, hraje klíčovou roli pro pochopení nových problémů a priorit evropských měst. První ročník probíhá právě letos. Výsledky pomohou Evropské komisi rychleji a efektivněji reagovat na aktuální potřeby měst a jejich obyvatel.

Výhledový průzkum je o přístupu zdola nahoru. Přímým oslovením odborníků z městské praxe získají Evropská komise a EUI cenné poznatky o skutečných potřebách měst bez ohledu na jejich velikost. To zajistí, že EUI bude i nadále moci reagovat a účinně řešit problémy, kterým čelí města v celé Evropě. Průzkum hraje klíčovou roli i při informování o politice soudržnosti EU, která vyčleňuje značné zdroje na udržitelný rozvoj měst. 

Dotazník, který je možné vyplnit v češtině, spustíte zde. Jedná se o jednoduchý formulář, jehož vyplnění zabere přibližně 20 minut. Odpovědi můžete posílat do 12. července 2024.

Představení výsledků průzkumu proběhne na říjnovém Evropském týdnu regionů a měst. Můžete si je také nechat zaslat přímo do své e-mailové schránky. Stačí si jen vytvořit účet na portálu Portico

 

ZDROJ + FOTO