Konal se 23. ročník KONFERENCE ODPADY A OBCE a my byli u toho …

Ve dnech 8. a 9. června společnost EKO-KOM pořádala již 23. ročník konference Odpady a obce. Jako tradičně bylo místem konání královehradecké centrum Aldis, kde se sešli odborníci odpadového hospodářství, aby společně prodiskutovali aktuální problematiku v oblasti odpadového hospodářství. Hlavních témat bylo hned několik – Odpadové hospodářství a jeho příspěvek k dosažení uhlíkové neutrality, Recyklace odpadů jako součást surovinové soběstačnosti, Budoucnost obecních systémů odpadového hospodářství a Inspirativní přístupy ke snižování produkce SKO.

Konference se konala pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Svazu měst a obcí ČR, Asociace krajů ČR, Hospodářské komory ČR a města Hradec Králové a byla součástí cyklu odborných konferencí Odpadové dny. Součástí programu bylo opět slavnostní vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici“, kterou si letos odvezli zástupci města Uherské Hradiště.

Věřím, že konference byla pro všechny velkým přínosem a diskuze nad aktuálními tématy nám pomohla rozšířit naše obzory. Zmiňovaná témata nám společně s Olgou Dočkalovou, Michalem Polákem a ostatními kolegy vnukla námět pro další seminář, který bude organizován naším sdružením v zimním období. Předpokládáme, že se seminář opět bude konat v hotelu Don Giovanni v Praze a již nyní se těšíme na další setkání s kolegy z oboru.

Zdroj+foto:

Bc. Milan Doubravský, člen Rady SKS