59. KONFERENCE SRVO 2022

V Ústí nad Labem se konala 59. konference Sdružení pro rozvoj veřejného osvětlení.

Konference se zúčastnilo i několik našich členů SKS. Na konferenci partnerské organizace SRVO zastupoval SKS člen Rady Daniel Javůrek, který na začátku  konference uvedl kromě pozdravů od členů SKS i důležitost partnerství SKS/SRVO, nejen ve spoluprací spolků, ale i vzájemným poskytováním informací z odborných oblastí.

Dále připomněl chystanou spolupráci na přípravě semináře VO pro členy SKS v roce 2023.

Konference probíhala pod novým vedením, které se zaměřilo na problematiku provozovatelů sítí VO. V odborném programu vystoupil i náš člen SKS ředitel TS Úvaly Jaroslav Špaček jenž je současně i členem rady SRVO se zajímavou přednáškou.

Odborný program v sále končil odpoledne a v podvečer probíhala projížďka městem trolejbusem, poté pokračovala pěší prohlídka historického středu Ústí nad Labem a lanovkou vyjížďka na zámeček Větruše nad městem, kde byl krásný výhled i na rozsvícení veřejného osvětlení v Ústí.

Závěr programu se uskutečnil prohlídkou podzemních bunkrů města.

Po návratu byl v restauraci hotelu připraven  společenský večer kde dále pokračovala diskuze účastníků o veřejném osvětlení.

V pátek dopoledne byla připravena prohlídka parní vodárny města. Poté byla  konference ukončena.

Foto: SRVO

Daniel Javůrek, člen rady SKS