59. Kongres SKS – Špindlerův Mlýn

Po covidové pauze se znovu rozbíhá program setkání členů SKS a vystavovatelů komunální techniky. Na podzimní úspěšném setkání s oslavou 30. výročí založení spolku jsme navázali uspořádáním 59. Kongresu SKS spojeného s volbami nového vedení organizace. Zázemí nám k tomu 4. – 6. 5. 2022 poskytnul Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn.

Kongres se konal pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martina Červíčka, brig. gen. v. v. a také starosty Špindlerova Mlýna Bc. Vladimíra Starucha.

Nutno také vyzvednout naše partnery – sponzory, tj. generálního sponzora firmu Kärcher, hlavního sponzora firmu Veacom a sponzora firmu Mouder, kteří nám pomohli s finančním zajištěním celého kongresu.

Návštěvou nás poctili zástupci naší partnerské organizace KFDZOM z Polska, ZOVP ze Slovenska, MAKE z Maďarska, Sdružení pro rozvoj VO a mediální partner vydavatelství Průmyslová ekologie, s.r.o  a Ekologie v praxi, z. s.

Středeční odborný program měl tentokrát na workshopu 2 témata a to: „Cenotvorba činností TS“ a ,, Ekologická likvidace plevele“.  Zejména problematika cenotvorby zaujala přítomné účastníky a jistě si vyžádá další pokračování na některém z dalších workshopů.

V rámci čtvrtečního slavnostního zahájení nám popřáli úspěšné jednání nejen hosté, ale také sám ,,vládce hor Krakonoš“.  Následovalo slavnostní předávání ocenění pro zasloužilé a významné osobnosti, jubilanty a také prezentace připravovaného tematického zájezdu do Finska se společností Meva Roudnice. Dopoledne byla vyhlášena také sbírka pro Ukrajinu, na které bylo vybráno 12 500,- Kč

V odpolední časti dne proběhla Členská schůze s volbou nového vedení a potom prohlídka a prezentace výstavních stánků s komunální technikou.

Konec jednacího dne věnujeme vždy vzájemným setkáním a zábavě na společenském večeru, k čemuž v tomto případě přispěla i kapela The Basketles a sólová houslistka Jolana Szajewska.

Poslední, páteční den dostali účastníci setkání možnost poznat kuriozitu hotelu Harmony, což je Bunker Exposition – protiatomový kryt pro vládní představitele z dob studené války. Komentovaná prohlídka této retro památky završila program 59. Kongresu SKS.

Více fotografií naleznete v galerii.

Ing. Josef Matucha, tajemník SKS