62. Konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení

Ve dnech 18.04.  – 19. 04. 2024 se konala konference partnerské organizace SRVO jejíž generálním partnerem byla Technologie hlavního města Prahy. Nad průběhem konference se neslo heslo: „Veřejné osvětlení ekologicky, hospodárně a bezpečně“.  K ekologii, hospodárnosti a bezpečnosti veřejného osvětlení směrovaly přednášky, na kterých vystupovali kromě odborných firem i zástupci MŽP, MPO, MMR, MD, MV a ŘSDP. Naše sdružení zastupoval Daniel Javůrek, který za SKS přednesl zdravici na počátku konference. Akce se zúčastnilo i několik členů SKS.

Po odborných informacích se večer konal doprovodný program s ukázkami historie plynového osvětlení na Hradčanském náměstí a barevné osvětlení Petřínské rozhledny. Druhý den konference směřoval do tramvajového muzea ve Střešovicích. V průběhu konference se vyjádřil předseda SRVO o rekordní účasti na této odborné konferenci v celkovém počtu přes 230 účastníků. Kladně se přítomní vyjadřovali o zajímavých přednáškách i parádním doplňkovém programu. Pro členy SKS,  kteří uvažují o rekonstrukci sítě VO  ve svém městě důležitá informace, že ze 2 a ½ miliardy korun dotací se ještě nevyplatilo 500 miliónů korun.

Daniel Javůrek, člen rady SK