Děkujeme za vaši účast na 56. Kongresu SKS

V tradičním květnovém termínu / 25. – 27.5./ se konal jarní kongres našeho Sdružení. Po více jak třech letech jsme opět zvolili pro místo konání oblíbenou destinaci – Hotel Zámek Valeč. Akce se konala pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka.

Poděkování za podporu kongresu patří Generálnímu sponzoru firmě I-Tec Czech Ostrava, hlavnímu sponzoru firmě Haiteco Ústí/Orl. a sponzoru firmě Contenur Senice/H.

V prvním dni jsme připravili pro členskou základnu Workshop na téma: Elektronické podání soutěžní nabídky, Přednášející Mgr. Petr Prášek měl připravenou zajímavou přednášku, v rámci níž se rozvinula bohatá diskuze.

Čtvrteční jednací den otevřel předseda SKS Bohumil Rataj a naše setkání pozdravili hosté, radní Kraje Vysočina Ing. Bc. Martin Hyský, starostka Valče Bc. Romana Nováková, starostka Hrotovic Mgr. Hana Škodová a také prezident partnerské ZOVP Mgr. Peter Kuba a SRVO Ing. Jiří Skála. Hlavním dopoledním programem bylo jednání Valné hromady SKS na jejímž počátku proběhlo ocenění TS Tábor za Národní cenu České republiky SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST – ročník 2018 v Kategorii Malá s Střední organizace II. Stupně. V rámci ocenění jednotlivců převzal bývalý kolega Jirka Maršík ocenění: „Za dlouholetou práci v SKS,, a náš předseda Bohumil Rataj za  „ Dlouholetý rozvoj a aktivní vedení SKS “

Rozloučili jsme se také s končícími kolegy. Jiřím Malinou TS Poděbrady, Jiřím Maršíkem TS Náchod a Adrianou Borovičkovou Pečecké služby. Ještě jednou jim přejeme hodně štěstí v další životní etapě. V odpoledních hodinách se nám v prezentacích představilo 46 vystavovatelů. I přes jistou nepřízeň počasí vládla na stáncích tradičně výborná nálada.

Společenský večer s rautem tentokrát podpořila svým originálním vystoupením hudební skupina LAS VEGAS. Páteční dopolední plavba lodí po Dalešické přehradě udělala již jen tečku za dalším setkáním členů SKS s našimi vystavovateli. Více foto naleznete v galerii.

Ing. Matucha Josef

Asistent předsedy SKS