Rubriky
Nezařazené

Nová mlžítka a květiny v Prostějově

Náměstí T.G. Masaryka zdobí květinové koberce a najdete zde, na velké a malé kuželně, dvě nová mlžítka.

Rada města Prostějova před časem schválila na svém jednání pořízení dvou mobilních mlžících sprch.

„Předpokládáme, že mlžítka ocení lidé hlavně v horkých dnech. Osvědčila se i v jiných českých a moravských městech a také v Prostějově budou doplňovat funkci kašen a zeleně,“ vysvětlil nedávno první náměstek primátora Jiří Pospíšil. 

Vedení města se mlžítky v minulosti již zabývalo, námět pořídit je do centra města oživila náměstkyně Milada Sokolová.

„Inspirovala mě reportáž z Frýdku – Místku, kde si je lidé velmi pochvalovali. Záměr jsme projednali a odsouhlasili jak s památkáři, tak s hygienou. Myslím, že i u nás tedy přijde v parných dnech takové zařízení vhod.“

Nový mobiliář – dvě mlžící sprchy budou mít tlačítkové ovládání a podstavec pro jejich umístění v letních měsících na náměstí T. G. Masaryka. Jedno zařízení bude umístěno v centrální části náměstí u pítka a druhé na dlážděné ploše před budovou muzea.

Nerezová moderní mlžící sprcha ve tvaru „hokejky“ má dvě úsporné mlžící trysky, které zajistí skvělé osvěžení a zároveň v kombinaci s tlačítkovým ovládáním budou šetřeny provozní náklady. Mlžící sprchy, které jsou napojeny na rozvod pitné vody u pítka a na podzemní hydrant před budovou muzea, poskytnou lehkou vzpruhu v parných letních dnech.

Náklady na jejich pořízení byly ve výši téměř 69 tisíc korun (včetně DPH).

Foto+zdroj: