Rubriky
AKTUALITY

Odborný zájezd s firmou Unikont

 Ve dnech 25.- 28.9. 2019 jsme absolvovali zájezd do Německa se zaměřením na problematiku komunální techniky. Představitelé firmy Unikont připravili zajímavý program zaměřený především na seznámení s výrobními provozy firem, jež v ČR zastupují. První zastávkou na cestě bylo sídlo firmy AS-MOTOR v Buhlertann. Firma je zaměřena na výrobu komunální techniky pro mulčování extenzivně ošetřovaných travnatých ploch, především na svazích. Praktickou ukázku v terénu nám trochu narušovalo deštivé počasí, nicméně nás především zaujala mulčovací sekačka Sherpa s dálkovým ovládáním a rotační cepová verze YAK. Výrobky firmy se vyznačují nadstandartní trvanlivostí. Oblíbenost této techniky potvrdili i představitelé Technických služeb v Crailsheimu, které jsme navštívili den poté. Při těchto návštěvách máme vždy možnost porovnat činnost TS u nás a v zahraničí. Možnost tak trochu jiného porovnání se nám naskytla také při následné návštěvě rodinného pivovaru Engel.

Po odpoledním přesunu do hotelu v blízkosti Waltershausenu nám kolegové z Unikontu připravili večeři s programem historických kejklířů na zámku Tannenberg.

Waltershausen – sídlo firmy Hako nás přivítal v předposledním dni naší cesty s představiteli města, místních technických služeb, ale především zástupci jmenované firmy. Pozitivní dojmy z představení historie, výrobního portfolia Hako a prohlídky montážních provozů znásobila praktická ukázka řady vozidel Multicar a Citymaster. Především možnost osobního řízení vozidel na firemní terénní dráze je velký zážitek. Příjemnou tečkou plánovaného programu se stala následná prohlídka hradu Wartburg a večerní návštěva místního Oktoberfestu s hudebním programem. Cestu do Prahy jsme absolvovali příjemně unaveni, ale s množstvím nových zážitků.

Kolegům z Unikontu děkujeme za příkladné zorganizování a podporu celé akce. Více foto naleznete v galerii.