Partnerský kongres v Polsku

Tradici podzimních setkání v komunální branži tentokrát časně odstartovalo naše partnerské sdružení z Polska.

Jejich 62. Zjazd KFDZOM se konal v prostředí hotelu STOCK na Visle ve dnech 20.- 22.9. 2023. Vysokou účast Poláků doplnili i pozvaní zástupci SKS a to Jiří Vyvial – člen rady SKS a Ing. Josef Matucha- tajemník SKS.

Odborný program akce, tj. seminářů a workshopů byl zaměřen na problematiku odpadového hospodářství, čemuž odpovídalo i složení a také nabídka portfolia vystavovatelů. Naši polští kolegové připravili rovněž tradičně příjemné společenské setkání s hudebním doprovodem.

Podstatnou částí našeho setkání s představiteli vedení KFDZOM bylo jednání k otázkám spojeným s organizací společného Kongresu KFDZOM, SKS a ZOVP na jaře 2024 v polské KARPACZI. Dá se konstatovat, že došlo ke shodě v základních parametrech naší účasti s tím, že definitivní schválení postupu bude na programu prosincové 3 Rady společně se slovenskými kolegy ze ZOVP.

Děkujeme našim polským kolegům za jejich pozvání.

Více foto naleznete v GALERII.

Ing. Josef Matucha, tajemník SKS