Polsko KFDZOM

V polském Zakopaném se ve dnech 21. – 23. září 2022 konal již 60. jubilejní kongres k výročí 30 letům založení organizace.

Na tuto akci se sjelo přes 450 účastníků z různých zemí. Naši organizaci reprezentovalo          8 členů rady a my společně s partnery ze Slovenska a Maďarska jsme měli tu čest být u toho. Tak jak bývá v Polsku zvykem, kongres je třídenní a začali jsme zostra ve středu 16 hodinou, kdy se v hlavním kongresovém sále uskutečnilo vyhodnocení výsledků nejúspěšnějších členů.

Zajímavé pro nás bylo, že oceňovali například profesory a lektory z univerzit a vysokých škol, kteří úzce spolupracují s polským sdružením, taktéž právní zástupce firem, kteří se zabývají právem a legislativou v odpadovém hospodářství či problematikou zákonů při práci v technických službách.

Bylo nám potěšením, že předseda naší organizace po předání naší ceny obdržel zlatou plaketu za dlouholetou mezinárodní spolupráci českého sdružení a poté obdržel i medaili  „Za čistější Polsko“. Tutéž medaili získal i člen rady Jiří Vyvial za dlouholetou spolupráci a přínos v těchto mezinárodních vztazích.

Po tomto 3hodinovém bloku začal společenský večer, který doprovázela vynikající kapela. Naši kolegové si ho opravdu užili.

Další den jsme navštěvovali nespočet odborných přednášek a také si prohlédli výstavu komunální techniky a dodavatelů služeb.

Poté následoval v programu tradiční bowlingový turnaj. Musíme se pochlubit skvělým úspěchem naší delegace, kdy kolega ředitel TS Třeboň Petr Tětek získal absolutní první místo ve smíšeném mistrovství o pohár prezidenta sdružení.  Následně jsme měli možnost při čtvrtečním tradičním večeru u táboráku toto vítězství oslavit. Je to něco, co bychom začali rádi vytvářet i na našich jarních kongresech, kde si myslíme, že posezení u táboráku má své kouzlo.

V pátek po snídani jsme se všichni rozjeli ke svým domovům. Chceme poděkovat všem účastníkům a hlavně polskému sdružení za vřelé přivítání a ocenění, které se nám od nich dostalo.

Více foto naleznete v GALERII.

Jiří Vyvial, člen rady SKS