Rubriky
AKTUALITY

54. Kongres Sdružení komunálních služeb

Uplynuly necelé 3 roky od posledního setkání na Lipně a my jsme se opět vrátili do Wellness hotelu Frymburk , tentokrát s volebním kongresem SKS ve dnech 23.-25.5.2018. O sponzorování akce se  zasloužili  f. Blashere Illumination s.r.o.  –  Generální partner, f. Gordic s.r.o. – Hlavní partner a HSplus Technika – Partner, za což jim děkujeme.                                  

Jak je již naším pravidlem, středeční odpoledne věnujeme workshopu s odborným tématem pro členy SKS z Technických služeb. Tentokrát byl zaměřen na GDPR , což je téma, které se vzhledem k jeho aktuálnosti  setkalo s velkým zájmem účastníků.                                                                      

Na čtvrtečním jednacím dni jsme po zahájení ocenili práci našich kolegů z TS Opava za 1 místo v celostátní soutěži za společenskou odpovědnost 2016 a 2017 Podnikatelský sektor –  firma do 250 zaměstnanců. Ocenění převzal Ing. Jan Hazucha a Ing. Martin Girášek. Dále za 2 místo v uvedené soutěži v r. 2016 a 2 místo s soutěži Parkoviště roku 2017 byly oceněny TS Tábor , které zastupoval p. Michal Polanecký. A do třetice dostaly ocenění SKS TS Liberec za vítězství v soutěži Nejlepší propagační video 2017. Ocenění převzal Ing. Petr Šimoník. V dalším dopoledním programu  zvolila členská základna SKS  vedení spolku na další funkční období, a to prakticky ve staronovém složení. Při odpolední prezentaci firem se potom představilo v hotelu i na venkovní výstavě 53 vystavovatelů. V tomto čase nám přálo i rozmarné šumavské počasí a vše proběhlo bez deštníků.                                                                                                                           

Tradiční společenský večer byl zahájen charitativní dražbou symbolické pracovní vesty SKS, kterou vydražila firma Moram s.r.o. Jelikož se k ní přidalo s příspěvkem i vedení hotelu a také jednotliví dárci, obdarovali jsme nakonec Zuzanku Lavičkovou ,postiženou dětskou mozkovou obrnou, finančním obnosem cca 31.tis. Kč na rehabilitační péči. V pokračujícím večerním programu se představila hudební skupiny The Basketls se skladbami z 60.- 80 let, kterými bavila účastníky kongresu do brzkých ranních hodin.                                                                                                   

Naše šumavské setkání zakončila páteční okružní plavba lodí po Lipenské přehradě .  

Ing. Matucha Josef                                                                 

Asistent předsedy SKS