Rubriky
Nezařazené

58. Kongres Sdružení komunálních služeb

Jako již téměř „tradičně“, nyní v termínu 29.9.-1.10.2021, se uskutečnil v rodinném hotelu Zámek Valeč jubilejní 58.Kongres Sdružení komunálních služeb, tentokrát k 30. výročí založení spolku.

Kongres se konal pod záštitou MMR, MŽP ,Kraje Vysočina, SMO ČR, SMS ČR a HK ČR s významnou podporou našich partnerů – vystavovatelů. Svoji návštěvou nás poctili zástupci naší partnerské organizace KFDZOM  z Polska, ZOVP ze Slovenska, MAKE z Maďarska a v neposlední řadě i české  Sdružení pro rozvoj VO. Nutno zmínit také přítomné partnery z mediální oblasti, což jsou vydavatelství Profipress, a vydavatelství Průmyslová ekologie, s.r.o  a Ekologie v praxi, z.s.

Ve středu 29.9.2021 se členové Sdružení po registraci účastnili od 16:00 hod.  odborné části programu – Workshopu na téma – Novela zákona o odpadech. Diskuse na aktuální téma se mimo předsedů SKS a ZOVP aktivně účastnili i naši hosté, Ing. Petr Havelka – předseda ČAOH, Mgr. Karel Janoušek, radní Kraje Vysočina pro oblast majetku a Ing.Olga Dočkalová – starostka obce Sudice a odpadová specialistka SMO ČR.

Ve čtvrtek 30.9.2021  byl ráno slavnostně zahájen  jubilejní 58. Kongres s účastí zahraničních hostů ze Slovenska, Polska a Maďarska. Následovalo slavnostní předávání ocenění pro zasloužilé a významné osobnosti.

V odpolední časti dne se uskutečnila Valná hromada SKS a potom následná prohlídka, prezentace výstavních stánků a komunální techniky.

Večerní program dne byl věnován společenskému večeru s živou hudbou KH Band a několika speciálním hostům, jimiž  byli imitátor Petr Jablonský a přední evropský revival legendárního Freddieho Mercuryho – zpěvák Jaroslav Břeský.

V pátek 1.10.2021 dopoledne proběhla závěrečná část třídenní akce, tj. návštěva Dalešického pivovaru, známého z legendárního filmového snímku „Postřižiny“. 

Pořízením společné fotografie účastníků v areálu historické budovy skončilo naše výroční setkání. Další fotografie z 58. kongresu SKS naleznete v galerii.

Ing. Josef Matucha, tajemník SKS