Tematická pracovní cesta do Maďarska

Ve spolupráci s velvyslanectvím Maďarska v ČR jsme uspořádali ve dnech 17.-20.3.2024 pro členy SKS a slovenské členy ZOVP cestu do župního města Ostřihom s odborným programem. Na akci se podílelo a zaštítilo ji velvyslanectví Maďarska v ČR.

Slavnostního přijetí naší delegace na radnici Ostřihomi se účastnil velvyslanec Maďarska v ČR pan Dr. András Baranyi, náměstek primátora Ostřihomi pan Balazs Steindl, obchodní rada maďarského velvyslanectví v ČR a v SR pan Zoltán Környi a paní Patrícia Marity a představitelé partnerského maďarského sdružení MAKE. O slavné historii i současnosti města Ostřihom nás maďarští kolegové informovali, nicméně jsme měli možnost si město i prohlédnout a podívat se také do historické dominanty města, baziliky sv. Vojtěcha.

V rámci odborného programu tematické cesty jsme si prohlédli již téměř dokončenou stavbu velkého sběrného dvora města Ostřihom. Velmi zajímavá byla rovněž prohlídka rozsáhlého závodu na třídění odpadu v Tatabányi. S iniciativy MZ a MZO Maďarska se ještě poslední den našeho pobytu konala prezentace několika maďarských firem, které se působí v oblasti odpadového hospodářství. Z uvedených konzultací jsme si mohli udělat představu o postupech a rozdílech ve zpracování odpadů Maďarska a v ČR ev. SR.

Dle reakcí všech účastníků cesta i setkání s maďarskými kolegy splnila naše očekávání, za což bychom rádi touto cestou poděkovali především partnerům z velvyslanectví Maďarska v ČR , kteří se na tom podíleli, tj. Obchodní rada velvyslanectví Maďarska v ČR pan Zoltán Környi a jeho asistent pan Hunor Pop.

Více foto naleznete v GALERII.

Ing. Josef Matucha, tajemník SKS